­

10 patarimų, kaip pasiruošti istorijos egzaminui naudojant GoHisto programą


2013 metais su kolega ruošėmės istorijos egzaminui ir turėjome skirtingas patirtis. Aš bandžiau pasiruošti savarankiškai, o kolega ėjo pas korepetitorių. Rezultatai buvo skirtingi, bet ne tiek dėl mokymosi priemonių, kiek dėl pačio žmogaus (vienas iš jų tinginys, nesakysiu kuris). Pradėjome galvoti, kaip būtų galima pasiruošti istorijos VBE įdomiai ir efektyviai, neišleidus milžiniškų pinigų, žinant, kad vienas iš mūsų žaidė žaidimą su laiku, kai egzaminui artėjant – motyvacija didėja (arba nelabai). Po egzaminų, pradėjome intensyviai dirbti prie GoHisto idėjos, ieškojome mokytojų, kurie galėtų užtikrinti medžiagos kokybę ir 2014-ų metų birželio mėnesį pristatėme ją moksleiviams. Nuo to laiko daug kas pasikeitė, atsirado naujo turinio bei funkcijų. Kurdami platformą vadovavomės taisykle „mokinys mokiniui” - juk būtent dvyliktokas žino, kaip jam patinka ruoštis, o kiekvieno abituriento norus mes bandome išpildyti.

Pristatau dešimt patarimų, kaip pasiruošti istorijos egzaminui naudojantis GoHisto programa, kuri padės įsisavinti istorijos medžiagą bei gauti geresnius pažymius mokykloje.

Išsiaiškink savo turimą istorijos žinių lygį

Prisijungus prie programos matysi didelį mėlyną mygtuką “Diagnostinis testas”. Tai yra 30-ties klausimų testas, sudarytas iš įvairių istorijos egzamino programos temų. Kodėl rekomenduojame išspręsti jį kelis kartus? Pirmiausia, jis yra nemokamas. Net neįsigijus prenumeratos, galėsi išbandyti programą. Antra – kuo daugiau kartų šį testą išspręsi, tuo tikslesnius rezultatus programa galės pateikti apie tavo turimas istorijos žinių spragas. Juk norim mokytis protingai, o ne viską iš eilės, tiesa?

Mokotės tam tikrą temą klasėje? Pasitikrink žinias programoje

Nemanau, kad čia reikia ilgo paaiškinimo. Mokykloje, vadovėliuose visas turinys yra suskirstytas temomis, tad žinote, kurią pradėsite per artimiausią pamoką ir ką reikėtų pasiruošti. Perskaičius vadovėlio temą, susipažįsti su informacija, bet nesi tikras, ar viską moki. Žinoma, laukia dar keletas užduočių, kurios turi padėti įsisavinti informaciją. Mūsų siūlymas – tą pačią dieną prisijungus prie programos išspręsk būtent tos temos testą ir perskaityk pateiktą turinį. Tokiu būdu žinosi, kaip gerai įsisavinai reikalingą informaciją ir gausi aukštesnį rezultatą, negu būtum pasirinkęs ruoštis temai atsitiktiniu būdu. Arba atlik viską prieš pamoką ir ateik žinodamas daugiau negu kiti.

Sužinok, ar gerai pasiruošei istorijos kontroliniui

Net neabejoju, kad dauguma istorijos mokytojų apie kontrolinį praneša sakydami kažką panašaus: “Kitą pamoką rašysime kontrolinį iš vadovėlio X ir X temų. Pasikartokite žemėlapius.”. Ruošiantis kontroliniui mokykloje, turbūt neišeis atsiplėšti nuo tam tikro vadovėlio, nes jeigu iš jo mokotės pamokoje, tikriausiai būtent jame ir bus informacija reikalinga kontroliui. Vienaip ar kitaip – mokytojas tave ruošia valstybiniam istorijos egzaminui, tad naujos informacijos neprikurs ir kontrolinyje bus tik tai, kas gali būti egzamine. Na, bent jau taip turėtų būti. Kai jautiesi jau pasiruošęs kontroliniui naudojant savo turinį – pasitikrink žinias GoHisto programoje. Atlikus testą sužinosi, ar išmokai visą reikalingą informaciją iš tam tikros temos ir, žinoma, sužinosi kur dar turi patobulėt, todėl galėsi pasinaudoti programos suteikta medžiaga. Tiek kontroliniui, tiek istorijos egzaminui, norisi būti pasiruošus, o ne dalyvauti loterijoje.

Konstitucija – savo malonumui

Dalyvavote Konstitucijos egzamine? Jeigu ne, kodėl? Kiekvienais metais turite idealią progą sudalyvauti puikioje iniciatyvoje ir savaime ruoštis istorijos egzaminui. Du zuikiai vienu metu. Kiekvienų metų istorijos valstybiniame egzamine būna apie penkis testinius klausimus iš 1992 metų Lietuvos Respublikos Konstitucijos. Lengvi taškai dar niekam nepamaišė. Skaitykit LR Konstituciją (Spausti čia), o prisijungę prie programos pasitikrinkite žinias iš daugiau nei šimto Konstitucijos klausimų. Žiūrėkite, kad surinktumėte 100%.

Išmokite skirti istorines asmenybes

Istorijos egzamine būna įvairių šaltinių – ištraukų iš dokumentų, karikatūrų ir pan. Jeigu nežinosite tam tikros asmenybės arba jos neatpažinsite karikatūroje, galite nesuprasti apie ką eina kalba ir prarasti keletą svarbių taškų. GoHisto programoje esame sudarę visų istorijos egzamine privalomų asmenybių sąrašą su trumpais aprašais apie jas, nuotraukomis ir keletu klausimų informacijai įsisavinti. Į dieną išmokite bent po keletą asmenybių, rinkites ženkliukus už gerus rezultatus, o po to išspręskite bendrą asmenybių testą. Tada žinosite, kaip gerai jas pažįstate ir kurias dar reikėtų pakviesti “puodeliui kavos”.

Išsprendus testą – nepamirškite pasitikrinti

Prisimenu save mokykloje, kai mokytojas ištaisydavo kontrolinio darbą. Tarp klasiokų apsiklausinėdavome kokius pažymius gavome ir išmesdavome lapelius. Mokytojas padarydavo tik bendrą kontrolinio apibendrinimą, pasakydavo kokias pagrindines klaidas darėme, o savas klaidas kartais net į viešumą būdavo gėda kelti ir paklausti mokytojo (tikrai taip, ne dėl vieno ir ne dėl dviejų atsakymų buvo gėda sužinojus koks yra tikrasis). Na žinoma, būdavo, kad pats mokytojas pasakydavo garsiai įdomesnius atsakymus. „Gerai varai, Juliau.” Ruošiantis istorijos egzaminui yra būtina tikrinti savo rezultatus, kad kitą kartą nedarytum tokių pačių klaidų. GoHisto programoje atlikus testą yra duodamas kiekvieno klausimo atsakymo paaiškinimas. Norime, kad mokinys atsakymų ne spėliotų, o žinotų, kodėl vienas iš variantų teisingas ir kodėl kiti - ne.

Pirmiau perskaityk reikalingą medžiagą

GoHisto programoje visa reikalinga medžiaga yra susiskirstyta pagal istorijos valstybinio egzamino programą, todėl medžiaga, kurią būtina žinoti ruošiantis egzaminui, yra programoje. Kodėl siūlau pradžioje perskaityti skirtą turinį, o ne iš karto spręsti testą? Tikslas yra pasitikrinti žinias, o ne spėlioti atsakymus. Testas turi būti pagalbinė priemonė pamatyti, kiek moki informacijos iš konkrečios temos ir sužinoti, kurie klausimai yra sunkesni, kad žinotum, kur dar reikia patobulėti ir pasimokyti papildomai.

Sugrįžk prie klausimų, kurių atsakymo nežinojai anksčiau

Prisijungus prie programos, šalia diagnostinio testo yra pasirinkimas - “Spragų testas”. Sprendžiant testus atsiras klausimų, į kuriuos atsakymo nežinojote, todėl skaitėte paaiškinimą, kad tos pačios klaidos nebekartotumėte. Pasirinkus spragų testą gausite klausimus, į kuriuos anksčiau nežinojote atsakymo. Tokiu būdų galėsite pasitikrinti, ar nebedarote tų pačių klaidų ir ruošitės egzaminui efektyviai.

Turėk atskaitos taškus

Programoje turime ženkliukų sistemą, kurie yra skiriami už atliktas užduotis programoje. Išmoksi visą informaciją apie kelias asmenybės? Naujas ženkliukas. Išmoksi apie penkias? Dar vienas. Egzaminui per vieną dieną nepasiruoši, todėl išsikelk atskaitos taškus ir mažus tikslus pakeliui, ką nori padaryti per vieną dieną ir ką gali išmokti.

Tavo tikslas - 100%

Nesvarbu ar tai būtų pasiruošimas kontroliniui, ruošimasis istorijos egzaminui ar mokymasis GoHisto programoje – stenkis gauti maksimalų įvertinimą. Atsakymai, kurių nežinojote, gali virsti papildomu balu egzamine, jeigu ruošiantis skaitysite paaiškinimus ir domėsitės. Nepalikite klaustukų, nes dažnas atvejis, kai galvoji, jog “Ai, tokio klausimo tikrai nebus egzamine”, o jis bumt ir atsiranda. Jeigu nuoširdžiai mokysitės, domėsitės ir aiškinsitės – šimtuką galite pasiekti. Nesakau, kad tai bus lengva, bet žinau, kad įdedant noro ir pastangų, viskas yra įmanoma. Programos šone yra rodoma tavo istorijos žinių procentinė išraiška, kuri gali būti tavo rodiklis parodantis, kiek jau moki ir kiek daug dar reikia stengtis.

GoHisto – tai istorijos korepetitorius internete, kuriame galima surasti visą reikalingą medžiagą norint sėkmingai pasiruošti istorijos egzaminai. Daugiau negu 2000 užduočių, konspektai, žemėlapiai, karikatūros, asmenybių aprašymai ir, svarbiausia, spragų testas, kad mokytumeisi tik tai, ko nežinai ar nesupranti.

GoHisto bendraįkūrėjas Julius


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/10_patartimu_kaip_naudotis_gohisto.php:239 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/10_patartimu_kaip_naudotis_gohisto.php on line 239