­

GoHisto 2014: metų apžvalgaĮ 2014-uosius žengėme ruošdamiesi. Ne už kalnų – Hyundai Brilliant Young Entrepreneurs apdovanojimai. Prieš kelis mėnesius Julius parašė Simui, supažindino su GoHisto idėja, o jau po dviejų savaičių – galimybė gauti lėšų projekto pradžiai. Kažkada per vieną pristatymą esu sakęs, jog tai buvo vieni pirmųjų namų darbų, kuriuos atlikau iki galo. Atidavėme daug laiko tam, kad eidami į konkursą žinotume atsakymus į kiekvieną klausimą ir tobulai pristatytume savo idėją.

Pavyko. Pristatėm. Laimėjom. Nors, prisipažįstu, neatsimenu, kada tiek jaudinausi. Pristatymas – kaip iš pypkės, tačiau tada, kai tik judėjome link konkurso vietos, ir tada, kai laukėme rezultatų, jaudulio buvo. Išgirdus laimėtojų vardą džiaugiausi, pasirodė šypsena, kurios, net ir bandydamas, negalėjau paslėpti. Julius atvirkščiai – atrodė susikrimtęs. Bandant padaryti oficialią nuotrauką turėjau su komisijos nariais Julių įtikinti parodyti šypseną.

Po laimėjimo viskas pradėjo vykti žymiai greičiau. Turėjome įsisteigti, užbaigti derybas su būsimais komandos nariais, išspręsti daug įvairiaus pobūdžio klausimų. Popieriniai reikalai užtruko, tačiau kovo mėnesio pradžioje GoHisto atsirado ir juridinėje padangėje.

Nuo sausio iki balandžio trukusi komandos paieška buvo sėkminga ir pradėjome ruoštis BETA versijai. Pradinis planas buvo bandomąją programos versiją paleisti jau kovo pabaigoje. Deja, nepavyko. O vėliau paaiškėjo, kad visai ne “deja” – skubėti tuo metu nereikėjo. Po dienų, praleistų testuojant tai, ko jau laukė abiturientai, galėjome prisistatyti publikai. Birželio antrąją dieną www.gohisto.lt tinklapyje atsirado pirmieji vartotojai, buvo išspręsti pirmieji testai, gauti pirmi komentarai. Be abejo, atsirado ir klaidų, kurias turėjome ištaisyti iki pagrindinės versijos ir naujų idėjų, kurios patobulino programos veikimą. Visą vasarą paskyrėme tam, kad rudenį galėtume pristatyti tokią programą, kuri padėtų ruoštis istorijos egzaminui.

Vasaros viduryje, o tiksliau liepos pradžioje, laukė dar vienas iššūkis – laimėjus Hyundai konkursą metų pradžioje, buvome įpareigoti atstovauti Lietuvą Europoje. Pirmasis išbandymas – sutalpinti nemažo (berods 5 kvad. metrų) ploto tentą į lagaminą. Tai taip ir važiavom – rūbai ant mūsų, vizitinės kuprinėje, o lagamine – vienišas tentas. Ir nuvažiavome į Amsterdamą, kuriame sutikome dar 19-a komandų iš 14-os Europos šalių. Konkursas nebuvo analogiškas tam, kurį laimėjome Lietuvoje. Apskritai tai buvo daugiau apdovanojimai, nei galimybė gauti dar vieną finansinę injekciją. Pirmąją dieną turėjome interviu su komisija. Nežinau, kas labiau nustebino – ar labai stipri komisijos sudėtis, ar prieš interviu kažkokius stebuklingus tekstus bandantys įsiminti kitų komandų nariai. Mums interviu praėjo labai gerai. Antrąją dieną apie GoHisto papasakojome šimtams žmonių – tiek tiems, kurie mus vertino vakaro pabaigoje, tiek tiems, kurie susidomėję atėjo nuo kitų stendų. Vėliau sekė pitchas ant scenos. Komanda iš Rumunijos sakė, kad pasirodėme geriausiai, bet filmuotos medžiagos nematėme ir šiuo klausimu nesame labai objektyvūs... Vakaras – apdovanojimai. Kai sėdėjome prie stalo ir valgėme salotas Julius sakė, jog nereikia per daug tikėtis. O po dvidešimties minučių stovėjome ant scenos. GoHisto atiteko Best Internation Entrepreneur Award. Neslėpsiu, buvo smagu. O dar smagiau buvo tada, kai po ceremonijos mus pradėjo kalbinti komisijos nariai, prašė mūsų kontaktų ir siūlė pagalbą. Su daugeliu iš jų dar dabar palaikome ryšį ir gauname neįkainojamų patarimų.

Jau grįžus į Lietuvą su mumis susisiekė režisieriaus Arūno Matelio kūrybinė grupė “Nominum”. Tuo metu buvo statomas dokumentinis filmas apie Radvilų giminę “Radviliada”. Po kelių pokalbių nusprendėme tapti filmo partneriais. Mūsų tikslas – integruoti filmą į mūsų programą. Džiaugiamės, jog rugsėjo pabaigoje startavusio filmo žiūrovai mūsų programoje galėjo spręsti testus bei ieškoti informacijos apie Radvilų giminę. “Radviliada” parodė, jog sukūrėme programą, kuri yra naudinga ne tik ruošiantis istorijos egzaminui.

Rugsėjį grįžome į mokyklas. Tik ne kaip mokiniai. Teko vesti pamokas ir daryti pristatymus nuo Vilniaus iki Priekulės, nuo Joniškio iki Ignalinos. Puiki patirtis, puikios diskusijos ir milijonas idėjų, gimstančių po kiekvieno pokalbio su mokiniais. Ką tik patys sėdėjome dvyliktos klasės suole, tačiau nuolatos kalbamės su abiturientais – mums įdomios jų patirtys. Stengiamės atsižvelgti į mokinių norus ir programą daryti tokią, kokios nori tie, kurie ruošiasi egzaminams. Ne vienas prašymas ar pasiūlymas programoje jau buvo išpildytas.

Artėjome prie momento, kai pagrindinės programos funkcijos jau veikė, o turinys, skirtas ruoštis egzaminui, buvo baigtas. Lapkričio 10-ą dieną, maždaug metai po to, kai Julius pirmą kartą man papasakojo apie GoHisto idėją, startavo pagrindinė programos versija. Ir šiandien tobuliname užduotis, įdiegiame naujas funkcijas ir darome viską tam, kad pasiruošimas egzaminui būtų sklandesnis.

Gruodžio pradžioje vyko Bznstar.lt apdovanojimai, kurių metu buvo renkami geriausi metų startuoliai. Buvome įvertinti – GoHisto pripažintas Išradingiausiu studento startuoliu. Manau, kad nesvarbu, kiek metų vykdai veiklą ir kiek esi kartų įvertintas, kiekvienas naujas apdovanojimas yra geras motyvacijos pliūpsnis.

Metai buvo ne tik smagūs. Buvo ir nelengvų akimirkų. Jūsų dėka mes judėjome į priekį, nesustojome ir tobulėjome. Tai darysime ir toliau. Didelį AČIŪ tariame visiems, kurie mums pataria, kurie mus pagiria arba sukritikuoja. Ačiū tariame draugams, kurie klausosi mūsų pasakojimų apie GoHisto. Ačiū tariame Lietuvos Junior Achievement, Studijos “Nominum”, Versli Lietuva, animacijos studijos "Meinart" kolektyvams. Ačiū tiems, kurie sprendžia GoHisto testus ir ruošiasi istorijos egzaminui, daro namų darbus ir rekomenduoja mus savo bendražygiams. Ir be abejo, AČIŪ mūsų komandai – darbas kartu mus veda link puikių rezultatų.

Metus baigiame kartu su 4700-ais vartotojų iš daugiau nei dviejų šimtų Lietuvos ugdymo įstaigų. Tikime, jog ateinantys metais bus dar geresni, o liepą GoHisto draugai džiugins puikiais istorijos egzamino rezultatais.

Simas Jaskutėlis, GoHisto bendraįkūrėjas


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/2014_metu_apzvalga.php:201 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/2014_metu_apzvalga.php on line 201