­

5 dalykai, kuriuos norėčiau, jog man kas nors būtų pasakęs prieš 12 klasę


Šis straipsnis pirmą kartą publikuotas Istorijos VBE Pasiruošimo plano lapkričio mėn. numeryje. Pasiruošimo planas - tai istorijos egzamino gidas, kuriame nurodomi mokymosi šaltiniai, temos ir patarimai, padedantys mokytis efektyviai ir puikiai pasiruošti istorijos egzaminui. Gruodžio mėnesio numerį nemokamai gali skaityti čia. Iki gruodžio 15 dienos imtinai vyksta akcija: GoHisto visų mokslo metų prenumerata tik 9,99 euro (vietoje 19,99). Mokslo metų prenumeratą turintys mokiniai ne tik ruošiasi istorijos egzaminui GoHisto platformoje, bet ir kas mėnesį tiesiai į savo el. pašto dėžutę gauna Pasiruošimo planą.

Ah, kad tik būčiau žinojęs.. Tą patį sako ir egzaminus tik laikę abiturientai, ir bakalauro darbus pridavę studentai. Jei būčiau žinojęs, kaip viskas bus, būčiau tai daręs kitaip - ruošęsis kitaip, rašęs kitaip, paskirstęs savo laiką kitaip. Į ateitį nenusikelsi, bet gali paskaityti jau buvusių dvyliktokų patarimus - 5 dalykai, kuriuos norėčiau, jog man kas nors būtų pasakęs prieš 12 klasę:

Pavasaris ateina labai greitai.
Jeigu Jums atrodo, jog visi paskutiniai skambučiai, egzaminai ir mokyklos baigimas yra dar labai toli, tai labai klystate. Ir ši žiema bus neįtikėtinai trumpa (čia ne sinoptikų, o mokyklą jau baigusių prognozė). Nenukelkite visų ateities planavimų (ką darysite po mokslų, kokius egzaminus laikysite) pavasariui, pradėkite kurti planus dabar.

Pasiruošimą egzaminams reikia pradėti nuo susipažinimo su egzamino programa.
Nustebtum sužinojęs, kiek daug abiturientų likus kelioms dienoms iki egzamino pirmą kartą pamato egzamino programą ir pagalvoja „kad tik būčiau ją radęs anksčiau”. Patikėk, tai – lobis. Kiekvieno egzamino programą gali rasti nec.lt, atsispausdink ją ir atidžiai perskaityk. Taip, ne pats įdomiausias skaitinys, bet fantastiškai naudingas.

Ta „kita savaitė” neegzistuoja.
Jeigu bandai save įtikinti, jog pradėsi mokytis nuo tos „kitos savaitės”, tai save tik apgaudinėji. „Kita savaitė” labai lengvai tampa pusės metų tinginiavimu. Ir kai pradėsi mokytis, jau gali būti per vėlu.

Paskutinės savaitės pasikartojimui neužteks.
Savaitės pasikartojimui gal ir užtektų, tačiau kai laikai tris, keturis ar penkis egzaminus, tai kartais po egzamino kitam pasiruošti ir medžiagą pasikartoti turi tik dieną ar dvi. Neapsigauk – pasitikrink egzaminų tvarkaraštį ir pabandyk realistiškai įsivertinti, kiek turėsi dienų tarp egzaminų ir kiek laiko galėsi skirti pasikartojimui. Pradėk anksčiau nei prieš savaitę.

Pasimėgauk.
Gal tai skamba neįtikėtinai, tačiau tu pasiilgsi mokyklos. Mėgaukis kiekviena akimirka, kad ir kaip būtų užknisę konspektai, knygos, mokyklos koridoriai ir palangės. Dalyvauk ir bendrauk, stenkis pažinti suolo draugą, užkalbink žmogų, su kuriuo kasdien prasilenki skubėdamas į pamoką, bet net nežinai jo vardo. Po kelių metų bent savaitei norėsi grįžti ir vėl išgirsti mokyklos skambutį. Mėgaukis.

GoHisto įkūrėjas Simas

GoHisto – tai istorijos korepetitorius internete, kuriame pateikiama visa reikalinga medžiaga norint sėkmingai pasiruošti istorijos egzaminui. Lietuvos istorijos testai ir konspektai - visiškai nemokamai. Daugiau negu 2000 užduočių, žemėlapiai, karikatūros, asmenybių aprašymai ir, svarbiausia, spragų testas, kad mokytumeisi tik tai, ko nežinai ar nesupranti. Prisijunk ir išmėgink jau šiandien!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/5_dalykai_12klase.php:210 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/5_dalykai_12klase.php on line 210