­

7 paprasti patarimai, kurie pagerins tavo mokymosi rezultatus


Mokaisi egzaminui ir nori geriau pasiruošti? Nepavyksta susikaupti, o laikas tirpsta? Keli dalykai, į kuriuos turėtum atkreipti dėmesį:

Garsas
Mokytis patariama tyloje. Pašaliniai garsai ne tik trukdo susikaupti – triukšmas vargina, o mokymosi produktyvumas gali sumažėti net iki 66 procentų. Ką daryti, jeigu namie veiksmo filmų peržiūra, mokykloje diskoteka, o biblioteka uždaryta? Puikus išradimas – ausų kamštukai. Kaina juokinga, veiksmingumas patikrintas. Tiesa, vietoje ausų kamštukų tinka ir ausinės. Tik muzikos nereikia.

Šviesa
Dienos šviesa leidžia lengviau susikoncentruoti, tačiau turi vieną trūkumą – atėjus vakarui ji dingsta. Tokiu atveju reikėtų rinktis kuo ryškesnį apšvietimą. Austrai padarė eksperimentą, kurio metu paaiškėjo, jog klasėse su sustiprinto ryškumo lempomis vaikai geriau atliko rašymo, skaitymo ir skaičiavimo užduotis. Na, gal taip tik austrams, bet faktas, jog kuo ryškesnės lempos – tuo lengviau išlaikyti dėmesį ir neužmigti.

Kūno temperatūra
Kai mokaisi turi būti nei per šilta, nei per šalta - kitaip kūnas daugiau energijos skirs šilumai palaikyti, o koncentracijai jėgų paliks mažiau. Pirtis ar pusnis – ne pats geriausias mokymosi vietos pasirinkimas.

Keisk vietą, kurioje mokaisi
Kai mes mokomės, mūsų smegenys mokymosi medžiagą tapatina su aplinka, kurioje ruošiamės. Nuolat keičiant mokymosi vietą ta pati medžiaga turės daugiau asociacijų – didės tikimybė, jog egzamino dieną mes nieko neužmiršime. Biblioteka, kavinė, suoliukas prie upės – mokytis galima visur.

Viskas, ko reikia – pasiekiama ranka
Tada, kai ruošiesi mokytis, susitvarkyk darbo vietą. Tegul nereikalingi daiktai slepiasi stalčiuje arba po lova. Ištiestos rankos atstumu pasistenk susidėti viską, ko reikės ruošiantis – knygas, užrašus, tušinukus ir trintukus, vandenį. Žinai, jog po pusvalandžio turėsi išjungti kondicionierių, o namų darbų užduočiai atlikti prireiks skirtingų spalvų pieštukų? Visas priemones susirask iš karto – nesiblaškyk tada, kai jau pradėsi mokytis.

Draugai palauks, socialiniai tinklai nesugrius
Ar bandei skaičiuoti, kiek kartų per valandą nevalingai įsijungi Facebook’ą arba bandai rasti naujų nuotraukų Instagram’e? Skirk valandą mokslui ir nesiblaškyk – paslėpk telefoną ir išjunk pranešimus. Ruošiantis reikia kompiuterio? Tokiu atveju siūlau išmėginti Cold Turkey (Windows) arba SelfControl (Mac OS). Nurodote puslapius, kurie blaško jūsų dėmesį, ir nustatytą laiką negalite juose lankytis.

Išbandyk save egzamino aplinkoje
Būk pasiruošęs – egzamino dieną tavęs lauks auditorija, kurioje vyraus tyla, prieš tave bus keli popieriaus lapai, tušinukas ir pieštukas. Karts nuo karto simuliuok egzaminą. Gali net užsidėti batus ir marškinius. Įsijausk ir priprask. Egzamino dieną stebink tu.

GoHisto įkūrėjas Simas

GoHisto – tai istorijos korepetitorius internete, kuriame pateikiama visa reikalinga medžiaga norint sėkmingai pasiruošti istorijos egzaminui. Lietuvos istorijos testai ir konspektai - visiškai nemokamai. Daugiau negu 2000 užduočių, žemėlapiai, karikatūros, asmenybių aprašymai ir, svarbiausia, spragų testas, kad mokytumeisi tik tai, ko nežinai ar nesupranti. Tai ypač svarbu dabar - kai liko tiek nedaug laiko iki istorijos egzamino. Prisijunk ir išmėgink jau šiandien!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/7_paprasti_patarimai.php:271 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/7_paprasti_patarimai.php on line 271