­

Meinardas Valkevičius: ,,"Atlanto paukščiai" filme bus panaudotos visos animacijos technikos"


Meinardas Valkevičius - animatorius, įkūręs animacijos studiją ,,MeinArt” bei rašantis didžiausią animacijos blogą Lietuvoje meinardas.blogspot.com.

Pirmą kartą apie jį sužinojau 2011 metais, kaip vaikiną, kuris gavo čekį iš “Cartoon Brew” kompanijos už savo animacinį filmą “The Impossible Moon”. Kaip jis pats sakė - pirmas čekis iš Holivudo. Atsitiko taip, kad tais pačiais 2011 metais organizavau konferenciją TEDxYouth@LaisvėsAlėja, todėl negalėjau nepakviesti jo kaip pranešėjo, kuris primintų animacijos galią jaunimui. Ten pažintis ir užsimezgė. Praėjus keliems metams ir gimus GoHisto idėjai, žinojome į ką kreiptis norint sukurti animacinį filmuką. Taip, į Meinardą.

Pasirodo, animatorius Meinardas mėgsta ne tik animuoti, bet ir domėtis istorija, todėl išgirdus, kad yra kuriamas animacinis filmas apie Darių ir Girėną, kartu su Simu nusprendėme pakalbinti jį ir išgirsti daugiau apie šiais metais pasirodantį filmą “Atlanto Paukščiai”.

1. Meinardai, “Atlanto paukščiai” - dar daug kam negirdėtas projektas. Ar galėtumėte šiek tiek daugiau papasakoti - kaip kilo idėja kurti filmuką apie Darių ar Girėną?

Pati filmo idėja kilo jau prieš kokius 3 metus. Ruošiausi animacinį filmą padaryti 80-ioms Dariaus ir Girėno perskridimo per Atlantą metinėms. Porą kartų mėginau gauti finansavimą, bet jo taip ir negavau. Tas gerokai apsunkino patį kūrybos procesą, bet ne norą padaryti filmą. Galiausiai įkūrėme animacijos studiją „MeinArt“. O tada žingsnis po žingsnio užsiėmėme kūryba ir 2015 metų pirmoje pusėje „Atlanto paukščiai“ tikrai išvys dienos šviesą! Pats filmas turi išskirtinę koncepciją - lygiai taip pat kaip istorija auga/vystosi, taip ir animacijos stilius bręsta. Turiu galvoje, jog filme bus panaudotos visos animacijos technikos: nuo seniausios rankomis pieštos iki naujausios 3D animacijos ir net aktorių vaidybos, kad patį efektą priartintų prie išskirtinio tikrumo.

2. Ar manote, jog Dariaus ir Girėno skrydis prisimenamas per retai?

Manau, kad šiuo metu iškiliam skrydžiui ir jo pilotams skiriamas dėmesys yra labai didelis. Girdėjau yra išleistas komiksas, dokumentinis filmas, pastatytas spektaklis. Spauda rašo, žmonės tikrai girdi.

3. Ar siekiate kuo tiksliau atkurti istorines detales ir istorinius faktus?

Kadangi istorija yra apie konkretų įvykį, tai jau neišeina išvengti ir detalumo. Aišku, tikrai nesu įpareigotas tai padaryti kuo detaliau. Tą daro dokumentinio kino autoriai, o čia animacija, tikrai kartais sau leidžiu ir kažkiek improvizuoti. Filmas labiau yra apie draugystę ir ryžtą bei pačią kelionę, siekiamybę!

4. Kur bus galima pamatyti “Atlanto paukščius”?

„Atlanto paukščius“ pirmiausiai bus galima pamatyti festivaliuose, vėliau nusipirkti DVD, o po to, manau, jis atsidurs ir internete. Kai kuriu, visada norisi, jog tai pamatytų žiūrovas, tad paslėpto jo nelaikysiu. Neatmetu galimybės pagal filmą padaryti ir knygą/komiksą vaikams!

5. Kiek apie Darių ir Girėną Tau pasakojo mokykloje? Ar manote, kad filmukas bus gera mokymosi medžiaga pamokų metu?

Bijau pameluoti, bet tikrai nieko, kas buvo pasakota mokykloje, jau neatsimenu. Mokyklos laikais būdavo organizuojamos kelionės prie Puntuko akmens, bet mes kažkodėl nevažiavome, tad per šias Kalėdas važiuodamas pro šalį kaip tik aplankiau ir tą garsųjį akmenį. Filmą tikrai bus galima rodyti moksleiviams. Manau istorija nepaliks abejingų ir norėsis sužinoti dar daugiau apie garsųjį skrydį!

6. Meinardai, kaip Jums sekėsi mokykloje? Kokie dalykai labiausiai patiko?

Mokykloje man sekėsi, bet tikrai nebuvau pirmūnas. Buvau tas, kuris sėdėdavo klasės gale ir piešdavo į blanknotą visokius eskizus ir istorijas. Labai mėgau skaityti. Gal todėl mano mėgstamiausios pamokos buvo istorija ir literatūra!

Dėkui Meinardui už pokalbį!

Nekantraudamas laukiu filmo “Atlanto paukščiai” premjeros. Be to, apie Darių ir Girėną reikia žinoti ir ruošiantis istorijos egzaminui..

Jeigu dar neteko matyti Meinardo animacijos studijos kurto pristatomojo GoHisto filmuko, jį gali pažiūrėti čia.

Julius Pauliukevičius, GoHisto bendraįkūrėjas


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/atlanto_pauksciai.php:230 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/atlanto_pauksciai.php on line 230