­

GoHisto – kaip gimė idėja?Esu Julius, vienas iš GoHisto įkūrėjų. Dar neseniai buvau dvyliktokas ir turėjau progą pajusti malonumą ruoštis egzaminams. Vienas iš jų buvo ir istorijos valstybinis egzaminas.

Norėčiau sakyti, kad uoliai ruošiausi šiam egzaminui, skaičiau daug knygų, įvairiausių šaltinių, nagrinėjau žemėlapius, bet…tai būtų melas. Kaip ir dalis abiturientų, pradėjau ruoštis egzaminui likus savaitei ar net vienai parai prieš egzaminą, ir tuo metu mano kambarys priminė skaityklą – krūvos knygų, pratybų, atlasų, žemėlapių ar kitų reikalingų šaltinių pasiruošti istorijos egzaminui.

Egzaminą išlaikiau, bet patenkintas rezultatais nebuvau.

Kokie didžiausi sunkumai buvo ruošiantis egzaminui apart tinginystės?

  • Net nenumaniau, ką moku. Ką tuom noriu pasakyti, tai kad mokykloje rašom istorijos “kontrolinius”, įvairiausius testus, sprendžiame pratybas, bet klaidų nesisteminame. Dažniausiai ištaisytą kontrolinį mes peržvelgiame, pažiūrime kur padarėme klaidų, bet ties tuo ir baigiame. Jeigu žinotume, kurią temą mokame puikiai, o kur turime spragų, galėtume našiau mokytis ir ruoštis egzaminui, tiesa?
  • Literatūros skirtos ruošimuisi egzaminui – per daug. Kokių tik knygų knygynuose ar bibliotekose nerasi šiais laikais, kurios yra skirtos ruoštis istorijos valstybiniam brandos egzaminui ir bėda ta, kad mes skaitome bent jau didžiają dalį jų, nors ir informacija kartojasi + ta literatūra ne visada yra pigi.
  • Korepetioriai ar mokymasis individualiai. Akivaizdu, kad ne visi gali leisti sau eiti pas privačius korepetitorius norint kokybiškai pasiruošti istorijos egzaminui, o mokantis individualiai susiduriame su problemomis išvardintomis aukščiau.

Pagalvojau kas būtų, jeigu visas šias problemas būtų galima išspręsti? Mokytojai, turintys ilgalaikę patirtį ruošiant mokinius egzaminams, galėtų kurti turinį, kuris yra paruoštas pagal naujausią istorijos egzamino programą. Mokinio padarytos klaidos sprendžiant testus, nagrinėjant žemėlapius ir karikatūras būtų sisteminamos ir jis galėtų sužinoti savo istorijos žinių spragas bei gauti reikalingą informaciją spragoms užpildyti.

Tai, kurdami GoHisto programą, ir stengiamės įgyvendinti!

P.S.: Idėja kurti GoHisto programą gimė sėdint Kauno santakoje, po medžiu. Stebuklingas medis ten tikriausiai buvo!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/kaip_gime_ideja.php:184 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/kaip_gime_ideja.php on line 184