­

Kaip geriausiai išnaudoti atostogas?


Šis straipsnis pirmą kartą publikuotas Istorijos VBE Pasiruošimo plano gruodžio mėn. numeryje. Pasiruošimo planas - tai istorijos egzamino gidas, kuriame nurodomi mokymosi šaltiniai, temos ir patarimai, padedantys mokytis efektyviai ir puikiai pasiruošti istorijos egzaminui. Gruodžio mėnesio numerį nemokamai gali skaityti čia. Iki gruodžio 15 dienos imtinai vyksta akcija: GoHisto visų mokslo metų prenumerata tik 9,99 euro (vietoje 19,99). Mokslo metų prenumeratą turintys mokiniai ne tik ruošiasi istorijos egzaminui GoHisto platformoje, bet ir kas mėnesį tiesiai į savo el. pašto dėžutę gauna Pasiruošimo planą.

Artėja Kalėdų atostogos, ar jau esi jas suplanavęs? Nebijai, jog visą laiką prabimbinėsi ir liksi nieko doro nenuveikęs? Sužinok, kaip geriausiai išnaudoti atostogas:

Išmok, ko neišmokai – pameni, buvo tas kontrolinis?
Nėra nei vieno mokinio, kuris būtų idealiai pasiruošęs kiekvienam testui, kontroliniui, puikiai atlikęs namų darbus. Atostogų metu prisimink tuos atsiskaitymus, kurių metu pridarei daug klaidų, arba pamokas, kurioms nesugebėjai pasiruošti. Dažnai pamokų metu nėra laiko įsigilinti į padarytas klaidas, o po pamokų jau reikia ruoštis kitiems atsiskaitymams (ar yra kitų veiklų) ir traukinys nuvažiuoja – tema neišmokta. Todėl atostogų metu prisimink sunkiausius kontrolinius ar pamokas, kurių metu nesijautei užtikrintas savo jėgomis. Išmok, kol ne per vėlu.

Dirbk su savo silpnosiomis vietomis
Jei jauti, jog kažkur turi spragų, arba žinai, jog tau sunkiai sekasi tam tikros temos ar tam tikro tipo klausimai, atostogų metu pasipraktikuok būtent juos. Dirbk su savo silpnosiomis vietomis – užpildyk savo spragas. Jeigu www.GoHisto.lt naudoji jau ne pirmą savaitę, tai siūlome spręsti tas temas (laikotarpius/asmenybes), kuriuose kol kas turi mažiausiai procentų, t.y. arba tų temų dar nesprendei, arba spręsdamas susidūrei su sunkumais – būtent šios temos yra tavo dabartinės spragos, kurias gali pašalinti atostogų metu.

Įsivertink
Pabandyk įvertinti savo pirmus šių mokslo metų mėnesius. Ar buvai toks mokinys, kokiu norėjai būti? Galbūt dažnai numodavai ranka ir nebenorėdavai stengtis? Tai toli gražu ne viskas, bet žvilgtelk į savo pažymius, lankomumą. Kokias mokymosi klaidas dažniausiai darei (pavyzdžiui, nuolat nusprendi mokytis ryte prieš kontrolinį, bet pramiegi ir būni nepasiruošęs)? Kiek turi patobulėti ir ką turėtum daryti kitaip – skirti daugiau laiko kitam dalykui, keisti mokymosi strategiją (pavyzdžiui, mokytis ne vakarais, o savaitgalio rytais)? Dažnai skubame (čia ne tik apie mokinius), keliame tikslą po tikslo, bet nerandame laiko įsivertinti savo rezultatų. Padaryk tai per Kalėdų atostogas.

Planuok nr. 1
Įsivertinęs pirmus keturis mėnesius gali planuoti likusius mokslo metus. Susiskirstyk laiką mėnesiais, savaitėmis ar kitu tau patogiu būdu. Išsikelk tikslus (pavydžiui, iki balandžio būsiu išsprendęs visus buvusius matematikos egzaminus). Jeigu papildomai ruošiesi egzaminams (ne darai namų darbus ar ruošiesi kontroliniui, o papildomai savarankiškai ruošiesi valstybiniam brandos egzaminui), paskaičiuok, ar tavo susikurtas planas tave gali vesti prie gerų rezultatų – įsivertink, ar pakankamai valandų skirsi pasiruošimui, jeigu mokysiesi tik savaitgaliais po 2 valandas. Po Naujųjų iki egzaminų laikotarpio tau liks mažiau nei 20 savaitgalių.

Planuok nr. 2
Kalėdų atostogų metu neužmiršk skirti laiko ir kitam, tolimesnės ateities nei egzaminai, planavimui. Galbūt kai kurie jau konkrečiai žino, ką veiks, kur stos, galbūt keliaus – puiku. Tačiau net ir žinantys dabar, per Kalėdų atostogas, turėtų rasti laiko labiau pasigilinti į savo sprendimą, kad ir koks jis bebūtų. Tie, kurie dar nežino, ką norėtų veikti po mokyklos, turėtų susiimti ir pasidaryti stiprų tyrimą – pagūglinkit, kokias studijas siūlo Lietuvos ir pasaulio universitetai, „Is a gap year a good idea?” ir panašiai. Nesidrovėkite parašyti Jums patinkančių studijų dabartiniams studentams, juos galite rasti per visiems žinomas dvyliktokų grupes Facebook’e arba paprašę pagalbos Dvyliktoko naujienlaiškio komandos (dvyliktokonaujienlaiskis@gmail.com). Turite laiko – pamąstykite apie ateitį!

Praleisk laiko su šeima ir draugais
Jau greit bus laikas, kai turėsi atsisakyti kvietimų į kiną, negalėsi sudalyvauti viename ar kitame vakarėlyje, o vietoje vakaro su šeima, leisi vakarą su Šatrijos Ragana. Bet laiko dar yra, todėl per Kalėdų atostogas leisk sau pabūti su sau brangiais žmonėmis.

Išbandyk ar pamatyk ką nors naujo
Nebūtina keliauti į Australiją, kad patirtum daug įspūdžių. Kada paskutinį kartą buvai Druskininkuose? O Anykščiuose? Gal nesi bandęs čiužinėti ant užšalusio ežero Alytuje? Esi matęs, kaip ramu Nidoje žiemos sezono metu? Susiplanuok nors ir dienos išvyką į nematytą ar seniai lankytą kraštą, prikalbink draugus ar šeimą - užteks sėdėti vienoje vietoje!

GoHisto įkūrėjas Simas

GoHisto – tai istorijos korepetitorius internete, kuriame pateikiama visa reikalinga medžiaga norint sėkmingai pasiruošti istorijos egzaminui. Lietuvos istorijos testai ir konspektai - visiškai nemokamai. Daugiau negu 2000 užduočių, žemėlapiai, karikatūros, asmenybių aprašymai ir, svarbiausia, spragų testas, kad mokytumeisi tik tai, ko nežinai ar nesupranti. Prisijunk ir išmėgink jau šiandien!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/kaip_isnaudoti_atostogas.php:226 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/kaip_isnaudoti_atostogas.php on line 226