­

Kaip spręsti testus?


Šis straipsnis pirmą kartą publikuotas Istorijos VBE Pasiruošimo plano lapkričio mėn. numeryje. Pasiruošimo planas - tai istorijos egzamino gidas, kuriame nurodomi mokymosi šaltiniai, temos ir patarimai, padedantys mokytis efektyviai ir puikiai pasiruošti istorijos egzaminui. Gruodžio mėnesio numerį nemokamai gali skaityti čia. Iki gruodžio 15 dienos imtinai vyksta akcija: GoHisto visų mokslo metų prenumerata tik 9,99 euro (vietoje 19,99). Mokslo metų prenumeratą turintys mokiniai ne tik ruošiasi istorijos egzaminui GoHisto platformoje, bet ir kas mėnesį tiesiai į savo el. pašto dėžutę gauna Pasiruošimo planą.

Pirmoji istorijos egzamino dalis – klausimai su pasirenkamaisiais variantais. Kiekvienas klausimas turės keturis variantus ir tik vieną teisingą atsakymą. Egzamine tokių klausimų bus 25-30, už juos galima surinkti 20-30 procentų taškų. Tai reiškia, jog vien testo pakanka, jog egzaminas jau būtų išlaikytas. Mūsų komanda paruošė testo sprendimo taisykles ir patarimus. Atkreipk dėmesį, jog šie patarimai yra pritaikyti išskirtinai testui, kurį rasi istorijos egzamine. Spręsdamas testus kitur gali naudotis šiais patarimais, bet būk tikras, jog testo formatas yra toks pats – gali būti tik vienas teisingas atsakymas, už neteisingą atsakymą nėra atimami taškai.

 • Perskaitykite klausimą prieš skaitydami atsakymus.
 • Prieš skaitydami atsakymo variantus, pabandykite numatyti teisingą atsakymą. Jeigu tarp atsakymo variantų yra panašus pasrinkimas, didelė tikimybė, jog esate teisus. Žinoma, patikrinkite kitus atsakymų variantus, bet, tikėtina, teisingą variantą jau turite.
 • Eliminuokite variantus, kurie yra tikrai neteisingi.
 • Perskaitykite VISUS atsakymo variantus, prieš pasirinkdami vieną iš jų.
 • NIEKADA nepalikite neatsakyto klausimo. Jeigu ir nežinote, koks yra teisingas atsakymas, eliminuokite tuos, kurie yra neteisingi arba atrodo nelogiški, ir spėkite.
 • Neįpraskite kaitalioti savo pasirinkimo varianto. Tikėtina, jog Jūsų pirmasis pasirinkimas buvo teisingas.
 • Nesirinkite atsakymo tik todėl, jog jis „skamba” gerai. Svarbiausia, jog atsakymas atsakytų į klausimą, o ne „atrodytų” teisingas.
 • Nepraleiskite per daug laiko su sunkiais klausimais. Atmeskite nelogiškus atsakymus, o tada atskirai išanalizuokite kiekvieną atsakymo variantą – ar tai galėtų būti teisingas atsakymas?
 • Turėkite savo žymėjimo sistemą – jeigu esate tikri, jog pasirinktas atsakymas yra teisingas, prie klausimo pasižymėkite pliusą, jeigu esate beveik tikri, jog atsakymas teisingas, žymėkite varnelę, jei tik spėjate – prie klausimo žymėkite klaustuką. Galite naudoti ir kitus simbolius, tačiau svarbiausia, jog taupytumėte laiką ir tada, kai grįšite prie testo klausimų, aiškiai iš karto matytumėte, kuriems klausimas dar reikėtų skirti dėmesio.
 • Svarbu! Neteisingai perskaitomas ir suprantamas klausimas – dažniausiai pasitaikanti klaida. Dažnai skubame „sužinoti”, koks yra klausimas, todėl jį perskaitome skubėdami, neįsigiliname į tai, ko klausimas prašo, ir bandome surasti atsakymą į klausimą, kurio iš tikrųjų nėra. Norint išvengti šios skaudžios klaidos reikėtų pirma įsigilinti į klausimą. Ranka uždenkite atsakymų variantus, perskaitykite klausimą ir paklauskite savęs – ko manęs yra klausiama? Jei įmanoma, perfrazuokite klausimą savais žodžiais. Kol dar nežiūrite į atsakymus, pabandykite pamąstyti, kaip atsakytumėte į šį klausimą, ką žinote susijusio su šia tema, ką darytumėte, jei tai būtų ne testinis, o atviro tipo klausimas. Atidenkite atsakymus, iš visų variantų, tikėtina, jau galėsite išbraukti kelis tikrai netinkančius. Palyginkite likusius variantus su tuo atsakymu, kurį būtumėte pateikę dar nematę pasirinkimų – ar yra panašių atsakymų? Kuris pasirinkimas patikslina Jūsų atsakymą, tiksliau atsako į klausimą? Šis metodas, kai visų pirma teikiame dėmesį klausimui, o ne atsakymui, užtikrins tai, jog teisingai suprantate klausimą ir nedarote žioplų klaidų.

  Pritaikyk šiuos patarimus ir, tikiu, testo rezultatai bus reikšmingai geresni. Pasimėginti gali www.GoHisto.lt. Sėkmės!

  GoHisto įkūrėjas Simas

  GoHisto – tai istorijos korepetitorius internete, kuriame pateikiama visa reikalinga medžiaga norint sėkmingai pasiruošti istorijos egzaminui. Lietuvos istorijos testai ir konspektai - visiškai nemokamai. Daugiau negu 2000 užduočių, žemėlapiai, karikatūros, asmenybių aprašymai ir, svarbiausia, spragų testas, kad mokytumeisi tik tai, ko nežinai ar nesupranti. Prisijunk ir išmėgink jau šiandien!


  Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/kaip_spresti_testus.php:208 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/kaip_spresti_testus.php on line 208