­

Simas Jaskutėlis: “Neabejoju, jog klausimus, kuriuos kėliau aš, kelia ir kiti abiturientai.”Istorijos egzaminas buvo vienas iš keturių, kuriuos pasirinkau laikyti baigdamas mokyklą. Anglų egzamino nebijojau ir jam specialiai nesiruošiau, matematikos egzamino stojant į universitetą man nereikėjo – laikiau, nes įdomu, o į lietuvių kalbos brandos egzaminą ėjau su nuostata “kaip pasiseks – taip”. Laikydamas istorijos egzaminą norėjau gauti gerą balą. Ne dėl to, kad įstočiau į universitetą. Ne dėl to, kad būtų patenkinti tėvai. Norėjau gerai išlaikyti tik todėl, kad nenuvilčiau savęs.

Istorija visada patiko. Ir kaip pamoka, ir kaip laisvalaikio hobis – sėdi, skaitai, sužinai naujų dalykų. Natūralu, kad mokykloje dažniausiai gaudavau geriausius pažymius ir su sunkumais nesusidurdavau. Tačiau egzaminas? Ko galiu tikėtis? O jeigu mokykloje mums ne viską pasako, ką turime žinoti? O jeigu per kontrolinius aš “praslystu”, nes prieš pamoką būnu pasikartojęs svarbiausius faktus? Juk penkių minučių prieš egzaminą neužteks, kad pakartočiau visą kursą.

Abejonių vedamas dvyliktoje klasėje nusprendžiau lankyti korepetitoriaus pamokas. Dirbome grupėse, sekmadieniais. Viskas labai patiko – tiek mokytojas, tiek jo dėstymo metodai, tiek pastebimai gerėjančios žinios. O galvojau, kad ir taip nemažai žinau.

Birželio 10-ą dieną Vilniuje laikiau istorijos valstybinį brandos egzaminą. Likus pusvalandžiui iki jo buvau ramus – nei prieš vieną egzaminą nesijaudinau. Tačiau kažkur giliai manyje klausimų buvo. Gal kažką praleidau? O gal iš viso nesimokiau kažko, kas yra programoje ir dabar egzamine tai tikrai paklaus? Žodžiu, nebuvau tikras, ar neturiu spragų, ar viską moku.

Neabejoju, jog klausimus, kuriuos kėliau aš, kelia ir kiti abiturientai. Būdamas “GoHisto” komandos nariu, kurdamas “GoHisto” programą, viską darau taip, kad tokių klausimų abiturientai eidami į egzaminą nebekeltų, o tą lauktą dieną galėtų be įtampos parodyti, ko yra verti.

Pabaigai – istorijos egzaminas man buvo įdomiausias.

Gavau 100.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/simas_jaskutelis.php:186 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/atletai/domains/gohisto.lt/public_html/simas_jaskutelis.php on line 186